روتین مراقبت از پوست خشک و حساس چیست

روتین مراقبت از پوست خشک و حساس چیست


روتین مراقبت از مو چگونه است؟  چطور از موهایم مراقبت کنم؟ بهترین روش مراقبت از مو چیست؟ چطور موهای زیبایی داشته باشیم؟ چطور از موهایم مراقبت کنم؟ روتین مراقبت از مو چیست؟ اینها سوالات رایجی هستند که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده اند. در این مقاله قصد داریم که روتین مراقبت از مو را برای شما شرح دهیم. با ایران خاتون همراه باشید.پوست انسان حساس ترین قسمت بدن آن است که معمولا در برابر حمله و هجوم قرار دارد. پوست انواعی دارد که پوست خشک یکی از آن ها است که از آب و چربی همواره بی بهره بوده است.  خشکی پوست دلایل مختلفی دارد. اما اگر بعد از حمام رفتن احساس کشیدگی، سفتی و خارش در پوست خود دارید یا پوستتان رطوبت کافی را نداشته و هر از چند گاهی پوست پوست می‌شود؛ شما یک فرد با تایپ پوستی خشک هستید. واضح است که خشکی پوست بیماری نیست اما راه های برای درمان آن وجود دارد. . پوست ممکن است به طور طبیعی خشک شده باشد و یا به دلایل مختلفی دهیدراته شود اما راه هایی برای هیدراته نگه داشتن و از بین بردن حس ناخوشایند خشکی با مراقبت و انجام روتین پوستی منظم وجود دارد که در ادامه مجله ایران خاتون به بررسی دقیق آن می پردازیم.

روتین مراقبت از پوست خشک

روتین مراقبت از پوست خشک و حساس چیست؟

اگر پوست شما خشک است مهم است که روز خود را چطور آغاز می کنید. بهترین کار این است که از صبح که بیدار می شوید در صدد محافظت از پوستتان باشید. بهتر است به فکر استفاده از محصولاتی باشید که علاوه بر آبرسان بودن، از پوست شما در برابر اشعه های مضر آفتاب پیشگیری می‌کند. در همین ابتدای روز آب بنوشید و اجازه بدهید که پوست شما به منابع مورد نیازش دست پیدا کند.

شست و شوی پوست خشک

درست این است که پوست خشک را خیلی شست و شو ندهیم. اما با وجود تمام این صحبت ها لازم در روز یکبار پوست صورت را شست و شو داده تا منافذ آن با آلودگی ها پر نشود. همچنین بعد از هر مرتبه که آرایش می کنید باید با یک شوینده ملایم پوست که نرم کننده یا آبرسان نیز دارد بشویید تا به پوست تان آسیبی نرسد. برخی هم تونر را پیشنهاد می کنند علت هم این است که تونر الودگی ها را  نسبت به بقیه عمیق تر پاک می کند. پاک کردن عمقی تونر نکته مثبتی است اما برای شما که پوست خشکی دارید خیر زیرا الکل موجود در تونر ها باعث خشک تر شدن پوست شما می شود.

شست و شوی پوست خشک

روغن تراپی برای هیدراته شدن پوست

در واقع باید گفت که مرطوب کننده خوب برای پوست خشک  مرطوب کننده ای است که باعث تقویت پوست شما می شود. در واقع مرطوب کننده به عنوان یک منبع تغذیه برای پوست شما استفاده می شود. از طرفی این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که چربی مصنوعی برخی از مرطوب کننده ها ممکن است باعث جوش زدن در سطح پوست تان شود. بنابراین بهتر است از مرطوب کننده های طبیعی در این مرحله از روتین پوستی خود استفاده کنید. برای این کار می‌توانید روغن آرگان یا روغن آووکادو را استفاده کنید.

روغن تراپی برای هیدراته شدن پوست

از پوست خود در برابر آفتاب و اشعه های آن محافظت کنید

فرقی نمی کند که شما چه نوع پوستی دارید، حتما باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. به خصوص اگر پوست شما خشک است خیلی بیشتر از بقیه باید این موضوع را رعایت کنید. از ضد آفتاب دارای SPF  بالای 30 استفاده کنید. ضدآفتاب را باید هر دو ساعت یکبار تمدید کنید چرا که اثر محافظتی از آن موقت است. روغن آووکادو و روغن آرگان هر دو دارای اثر محافظتی در برابر اشعه های مضر نور خورشید هستند.

از پوست اطراف چشم تان بیشتر مراقبت کنید

بعد از اینکه ضد آفتاب را به پوست صورت تان زدید دیگر وقت آن است که به ناحیه اطراف چشم خود بپردازید. برای این کار بهتر است که از روغن بنفشه بادام استفاده کنید. این روغن باعث تقویت ناحیه اطراف چشم می شود و باعث آبرسانی آن می شود. البته این روغن تا حدودی پوست اطراف چشم را نیز تقویت می کنید و به ظاهر آن زیبایی می بخشد.

از پوست اطراف چشم تان بیشتر مراقبت کنید

گام آخر تقویت کردن پوست با استفاده از ماسک

بعد از اینکه یک روز کامل را پشت سر گذاشتیدو وقت استراحت پوست تان رسید بهتر است که از موادی مثل روغن آووکادو استفاده کنید چرا که موادی مثل  ویتامین E، پتاسیم، لسیتین، اسیدهای چرب و کلروفیل بخشی از عناصر موجود در این روغن است. این روغن باعث می شود که سوختگی های ناشی از آفتاب محو شوند.